Dekan Mesajı

     Sevgili öğrenciler,
    
     Tarsus Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mühendislik alanında bilgi ve beceri düzeyi yüksek, çağın sorunlarına yenilikçi ve bilimsel çözümler üreten, liderlik özelliklerine ve sürekli yenilenme   anlayışına sahip, girişimci, etik değerleri gözeten ve toplumsal değerlere saygılı mühendisler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.
     Fakültemiz sahip olduğu genç ve dinamik akademik kadrosu ve uygulamaya yönelik ders içerikleri ile sizleri sektörel gereksinimler ve ülkemizin öncelikleri doğrultusunda uygulama becerisi yüksek mühendisler olarak iş hayatına hazırlamayı hedeflemektedir. Fakültemizde Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Mühendislik Temel Bilimleri bölümleri mevcut olup, Makine Mühendisliği 2020-2021 eğitim öğretim yılında %30 İngilizce ders müfredatıyla eğitim öğretime başlamıştır.
    Fakültemiz, gerek Çukurova Bölgesi’nde, gerekse uluslararası düzeyde faaliyet gösteren firmalarla yapılan protokoller neticesinde sizlere nitelikli staj ve kariyer imkânları sağlamayı hedeflemektedir.
    Başarılı bir kariyere adım atmaya hazırsanız; sizleri Tarsus Üniversitesi Mühendislik Fakültesi olarak Toros Dağları’nın eteğinde, Akdeniz’in kıyısında, Çukurova’nın kalbinde yer alan, sanayi şehri Tarsus’a bekliyoruz.
Prof. Dr. Uğur EŞME
Dekan V.